Sala szkoleniowa – co ocenić przed wynajmem? Jaką można polecić?

Sala konferencyjna jest miejscem ważnych wydarzeń biznesowych, gdzie spotykamy się ze swoimi klientami, kontrahentami i pracownikami. Wobec tego musi prezentować się profesjonalnie, zapewniać uczestnikom komfortowe warunki do rozmów, szkoleń i innych ważnych wydarzeń. Na co zwrócić uwagę przed wyborem sali konferencyjnej? Jaką można polecić?

Sala konferencyjna – dlaczego jej wybór jest tak ważny?

Organizując spotkanie z partnerami biznesowymi, musimy dopiąć wszystko na ostatni guzik, przygotowując odpowiednią przestrzeń do rozmów. Zaproszenie przez nas goście powinni czuć się dobrze i swobodnie, bo od tego nierzadko zależy powodzenie współpracy. W takiej sytuacji na organizatorze spoczywa duża odpowiedzialność, dlatego też sala do spotkań firmowych nie może być przypadkowa, bo organizacja może się posypać, ambitne plany runąć, a oczekiwane rezultaty spotkania finalnie nie dojdą do skutku. 

Nie można na to pozwolić – koniecznie trzeba wcześniej się przygotować, decydując się na idealne miejsce. Polecamy salę konferencyjną w Kaliszu, bo wyróżnia się pod wieloma najważniejszymi względami: przestrzenią, wyposażeniem, lokalizacją i zapleczem gastronomicznym. Nieprzypadkowo z sali do wynajęcia w Kaliszu korzystają również osoby z innych miast – zarówno sąsiednich jak Ostrów Wielkopolski, Turek, Konin, ale i większych — Wrocław, Poznań czy Łódź. To nie dziwi, bo sala konferencyjna do wynajęcia w Kaliszu zapewnia doskonałe warunki spotkań, rozmów i innych form tego typu aktywności. Przejdźmy jednak do konkretów!

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Sala konferencyjna musi “kupować” już od pierwszego wejrzenia, zachwycać nowoczesnymi rozwiązaniami i elegancją, nieprzypadkowym wystrojem, gdzie wszystko jest na swoim miejscu i nie ma tu przestrzeni nie nieład, nieuporządkowanie, chaos. Koniecznie musi w niej panować absolutna czystość! Powinna też zapewniać, że niezależnie od planowanego wydarzenia, jego uczestnicy i prowadzący poczują pełen komfort i miłą atmosferę w sam raz do wymiany myśli i przyswajania wiedzy. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, nierzadko to od niego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia, niezależnie od tego, jaka jest jego forma. 

Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz
Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz

Sala konferencyjna w Kaliszu – dlaczego warto?

Sala szkoleniowa w Kaliszu zachwyca bardzo szybko. Już od wejścia, z którego przechodzimy bezpośrednio do holu recepcyjnego, stanowiącego idealne miejsca do powitania gości i przekazania im niezbędnych materiałów. Układ budynku jest bardzo czytelny, został podzielony na 4 pomieszczenia. Do dyspozycji jest w pełni wyposażona, komfortowa sala konferencyjna, przestronna, przyjemna w użytkowaniu łazienka i aneks kuchenny, w którym na uczestników szkoleń i konferencji czekają smaczne napoje i przekąski. 

  • W obiekcie znajduje się wszystko, co potrzeba: rzutnik multimedialny, projektor, flipchart, szafy na ubrania wierzchnie, wysokiej jakości połączenie Wi-Fi. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, a przed obiektem znajduje się zamknięty parking monitorowany. Sala biznesowa w Kaliszu jest dostępna dla każdego, kto chce wcześniej – jeszcze przed jej wynajęciem – obejrzeć obiekt. W tym celu wystarczy kontakt telefoniczny. Można dzięki temu – to wszystko, o czym tu piszemy, zweryfikować. 
  • Wielkość sali i rozmieszczenie poszczególnych elementów ma ogromne znaczenie dla komfortu każdej osoby, która w niej przebywa. Niezwykle istotne jest też to, aby zapewnić uczestnikom dostęp do światła dziennego, ale i odpowiednią jego regulację, w razie gdyby świeciło za mocno. Liczy się również łatwy dostęp do świeżego powietrza, by co jakiś czas bez problemu móc przewietrzyć salę. W sali konferencyjnej w Kaliszu wszystkie wymienione warunki są spełnione, o czym zresztą samemu można się przekonać podczas odwiedzin. Nie ma tu ryzyka, jak na przykład w budynkach na wysokich piętrach, że okna są szczelnie zamknięte i nie można zapewnić dostępu do świeżego powietrza. W takich miejscach są, co prawda, zainstalowane systemy cyrkulacji, lecz pozostawiają one sporo do życzenia. 
  • To samo powiemy o wyposażeniu sali. Absolutną podstawą są projektory, które pozwalają na pracę w każdych warunkach, nawet w świetle dziennym. W połączeniu z ekranem projekcyjnym gwarantują wysoką ostrość obrazu. Powinien też być dostępny flipchart — niezbędny szczególnie podczas mniejszych, kameralnych spotkaniach. Poza tym sprzęt do nagłośnienia zapewniający wszystkim zgromadzonym uczestnikom dobrą słyszalność, laptopy, wskaźnik laserowy i wygodne meble. 
  • W ramach wynajmu sali powinien zostać zorganizowany catering, w postaci poczęstunków i ciepłych posiłków. W końcu nic tak dobrze nie wpływa na proces myślenia i zapamiętywania informacji jak pyszna strawa. Obowiązkowo dostępna powinna być kawa – to podstawowy napój wpływający na konkurencję. Wynajmując salę konferencyjną w Kaliszu, zyskujemy dostęp do ekspresu kawowego Nespresso oraz pakiety naturalnych kaw dla gości. 

Podsumowując, wybór sali konferencyjnej powinien być poprzedzony głębokim namysłem i analizą, żeby warunki podczas spotkania czy szkolenia były perfekcyjne.