Idealna sala konferencyjna? Czym się powinna charakteryzować?

Planując organizację spotkania biznesowego, trzeba zarezerwować salę konferencyjną, w której odbędzie się to wydarzenie. Czy wiemy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali? Jakie kwestie są najważniejsze? Podpowiadamy!

W jakim miejscu najłatwiej przyswajać wiedzę?

Rozwój jest niezbędny w każdej dziedzinie, bo to dzięki niemu możemy stać się jeszcze lepszymi i bardziej świadomymi ekspertami w danym obszarze wiedzy. Nie powinniśmy ustawać w ciągłym dążeniu do tego, by przyswajać jak najwięcej nowych informacji. Wymiernie w tym pomagają szkolenia, konferencje i różne spotkania biznesowe, podczas których łatwo przyswoić nowe zagadnienia, wzbogacając tym samym swoje kompetencje. Żeby jednak tak się stało, poza odpowiednimi mentorami i partnerami potrzeba też miejsca, w którym najłatwiej i najskuteczniej przekazać wiedzę. Jedną z lepszych opcji jest sala konferencyjna Kalisz, z której chętnie korzystają osoby nie tylko z Kalisza, ale i innych miejscowości, tych położonych bliżej Kalisza (Konin, Poznań, Turek, Ostrów Wielkopolski), jak i trochę dalej, ale ciągle w obrębie około 100 km – Wrocław, Łódź czy Poznań. Dlaczego warto? Przekonajmy się o tym!

Jak powinna prezentować się sala konferencyjna?

Sala konferencyjna, w której odbywają się różne spotkania biznesowe i szkolenia musi zapewniać idealne warunki do nauki, wobec czego powinna być odpowiednio przestronna i jasna. Ma to ogromne znaczenie dla każdego, kto spędza kilka godzin podczas konferencji lub tego rodzaju wydarzenia. Uczestnicy muszą czuć się swobodnie, nie mogą mieć poczucia, że sala jest niekomfortowa. To dlatego też w sali powinien być dostęp do światła dziennego, które można regulować, na przykład gdy jest zbyt mocne (np. podczas letnich upałów). 

Niemniej istotna jest możliwość przewietrzenia sali, aby nie panował w niej nieprzyjemny zaduch. Sala do wynajęcia w Kaliszu spełnia wszystkie wymienione wymogi, zapewniając swobodę uczestników, ich dobre samopoczucie, przyjemną atmosferę i bezproblemową interakcję między osobą prowadzącą spotkanie a uczestnikami. Sala jest klimatyzowana, krzesła dla uczestników i prowadzących są ergonomiczne, wygodne z miękkim obiciem, zastosowano też wygłuszającą wykładzinę. 

Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz
Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz

Wyposażenie – czego nie może zabraknąć?

Kolejny niezwykle ważny aspekt dotyczy wyposażenia sali. Musi znaleźć się w niej wszystko, co niezbędne do efektywnego prowadzenia spotkań, zajęć, konferencji i innych wydarzeń. Mowa tu szczególnie o takich sprzętach, jak projektor, flipchart, urządzenia audio-video, wskaźnik laserowy itp. W sali szkoleniowej w Kaliszu dostępne są te najważniejsze, wymienione akcesoria, które pomagają w przekazywaniu wiedzy i aktywnej interakcji z uczestnikami. Za sprawą projektora (i ekranu projekcyjnego) można wzbogacić wykład o wyświetlane informacje, obrazy, filmy. Flipchart przydaje się zwłaszcza podczas bardziej kameralnych spotkań. Równie istotne jest wyposażenie audio-video, zwłaszcza nagłośnienie w postaci mikrofonów, głośników itp. Zapewnia one dobrą słyszalność wszystkim uczestnikom szkolenia. Oczywiście prowadzący powinien mieć do dyspozycji tak przydatne urządzenia, jak laptop, pilot do zmiany slajdów, wskaźnik laserowy itd. Wybierając salę biznesową w Kaliszu, możemy być pewni, że wszystko, co niezbędne do prowadzenia szkoleń jest dostępne. 

Nie tylko nauka – liczy się pyszna strawa

Przyswajanie wiedzy i prowadzenie zajęć wymaga wiele wysiłku, dlatego trzeba stale uzupełniać kaloryczne zapasy. Poczęstunek w trakcie konferencji powinien być standardem. Najczęściej występuje w formie przerwy kawowej, lecz jeszcze lepiej, jak organizatorzy zapewniają wyżywienie w postaci lunchu lub obiadu. Nim zdecydujemy się na organizację konferencji w danym miejscu, powinniśmy dowiedzieć się o tym, jakie możliwości oferowane są w tym zakresie. Nie wszystkie obiekty posiadają własne zaplecze kuchenne, wobec czego trzeba zastanowić się nad tym, by zorganizować catering zewnętrzny. 

Weźmy też pod uwagę kwestie zakwaterowania, co ma szczególnie znaczenie, gdy organizujemy szkolenie kilkudniowe i przyjeżdżają na nie osoby z daleka. Bez wątpienia, zapewniając pożywny posiłek i komfortowy nocleg zostaniemy zapamiętani jako dobry organizator, na czym zyska wizerunek naszej firmy. Wynajmując salę do spotkań firmowych w Kaliszu, mamy dostęp do ekspresu kawowego (Nespresso plus pakiet naturalnych kaw dla gości), jak i cateringu w postaci poczęstunków i ciepłych posiłków. Nie ma też problemu, by zarezerwować nocleg.

Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz
Sala konferencyjna Kalisz, sala biznesowa Kalisz, sala szkoleniowa Kalisz

Lokalizacja – ma kluczowe znaczenie

Nim wybierzemy salę szkoleniową, powinniśmy też ocenić jej lokalizację. To jeden z ważniejszych aspektów planowania szkolenia, konferencji czy eventu. Liczy się nieduża odległość od głównych węzłów komunikacyjnych, tak, by łatwo dojechać na miejsce – nie tylko samochodem, ale też innymi środkami komunikacji. Sala konferencyjna do wynajęcia w Kaliszu położona jest bardzo blisko centrum, dzięki czemu bez problemu dostaniemy się na miejsce, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju środka transportu korzystamy. 

Jak widzimy, jest kilka ważnych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę, nim wybierzemy salę konferencyjną. Pamiętając o nich, zapewnimy idealne warunki spotkania zarówno dla prowadzących, jak i uczestników.